Courgette bloemkool soep
oktober 9, 2023

Courgette en bloemkool, ik ben daar momenteel helemaal weg van vandaar dat ik een recept heb gemaakt voor courgette bloemkool soep. Eet lekker met het seizoen mee en maak wekelijks een grote pan soep, ideaal voor wat extra vitamientjes!
Iedere week een pan soep maken, zo kun je even vooruit
Wekelijks maak ik een grote pan soep waar we een hele week mee vooruit kunnen. Ideaal als snelle lunch of als diner met wat lekkere wraps erbij. Met een kom soep krijg je gemakkelijk een grote portie groenten binnen en je warmt er het najaar ook lekker mee op.
Ingrediënten voor circa 10 koppen soep
2 courgettes
een gele paprika
400 gram bloemkoolroosjes
een pastinaak
een gele ui
stukje gember of pure gembersap
twee teentjes knoflook
halve limoen
een bouillonblokje
paar takjes basilicum
snuf cayennepeper(van Badia gekocht bij Amazing Oriental)
1400 ml. water
Bereidingswijze
- Snipper de ui en bak deze kort met de knoflook in de pan. Voeg vervolgens ook de pastinaak, paprika en courgette toe en bak kort mee.
- Voeg de bloemkool, gember(sap) en water toe. Doe een snuf cayennepeper in de pan en voeg dan ook het bouillonblokje en de takjes basilicum toe. Als laatste pers je een halve limoen uit en giet je dit ook in de pan erbij.
- Laat de groenten gaar koken op een lage stand gedurende een uur.
- Pureer met de staafmixer tot een geheel en geniet van je courgette bloemkool soep!
Klik hier voor meer soep recepten op de website.
